Business Consulting Center

BCC: konsulting SAP, outsourcing IT, rozwój oprogramowania.

400 klientów w ponad 40 krajach.

Informacje ogólne

BCC jest firmą konsultingową, specjalizującą się w usługach SAP, outsourcingu IT i rozwoju oprogramowania.

Koncentrujemy się na obsłudze przedsiębiorstw komercyjnych. Pracujemy dla dużych firm polskich i korporacji międzynarodowych. Realizujemy projekty na całym świecie. BCC jest jedną z największych firm wdrażających systemy IT w Polsce. Należymy do Grupy SNP z siedzibą w Niemczech.

Zatrudniamy ponad 300 osób, w tym ponad 250 konsultantów SAP i IT (największy zespół SAP w Polsce i jeden z największych w Europie Środkowej i Wschodniej). Kompetencje konsultantów są potwierdzone przez ponad 200 certyfikatów SAP, Oracle, Microsoft, HP, IBM, SUN, oraz certyfikatów innych renomowanych instytucji, jak APICS i PMI (Project Management Institute). Centrala BCC znajduje się na terenie Nickel Technology Park Poznań (NTPP) w Złotnikach k. Poznania. Ponadto, funkcjonują biura BCC w Warszawie, Krakowie i Bydgoszczy oraz spółki BCC w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii.

Przychody BCC w 2016 roku wyniosły 95,4 mln zł. Ok. 40% przychodów stanowi eksport usług - BCC jest jednym z największych polskich eksporterów usług IT.

Trzy centra kompetencyjne BCC to: BCC SAP Experts, BCC Data Centers, BCC Software Factory.

BCC SAP Experts - usługi SAP

Strategicznym partnerem BCC jest SAP - największy światowy producent oprogramowania wspierającego zarządzanie. BCC jest największym i najbardziej doświadczonym partnerem SAP w Polsce a także - liderem polskiego eksportu usług SAP. Centrum kompetencyjne SAP w BCC świadczy pełen zakres usług związanych z systemami SAP.

BCC Data Centers - outsourcing IT

Drugim głównym elementem oferty BCC jest outsourcing IT świadczony w oparciu o bezpieczną infrastrukturę BCC Data Centers. Oferta BCC Data Centers to m.in. managed hosting, kolokacja IT, zapasowe centrum przetwarzania danych. Usługi outsourcingowe i serwisowe realizuje dedykowana organizacja serwisowa - Centrum Outsourcingowe BCC.

BCC Software Factory - rozwój oprogramowania

BCC Software Factory rozwija innowacyjne aplikacje wspierające dowolne procesy biznesowe w przedsiębiorstwach oraz scenariusze współpracy pomiędzy partnerami biznesowymi. Przygotowujemy rozwiązania, zarówno szyte na miarę dla klientów (tzw. custom development) jak i bazujące na standardowych platformach (np. Sharepoint, SAP) lub na naszych autorskich rozwiązaniach (BCC ECM, Edistrada, BeeOffice).

zwiń