Business Consulting Center

Jak przygotować się do wdrożenia SAP? Jak rozwijać infrastrukturę IT?

Porady ekspertów BCC, doświadczenia klientów, poradniki i case studies.

Akademia Lepszego Biznesu

Przedstawiamy Państwu bazę poradników i case studies, przygotowanych przez profesjonalistów - pracowników, klientów i partnerów BCC:

 • Porady, jak planować projekty IT i jak je prowadzić by ustrzec się błędów
 • Wskazówki, jak rozwijać środowisko SAP i infrastrukturę IT
 • Doświadczenia klientów BCC - od wyzwań do korzyści

Możesz też poszukać interesującego Cię wyrażenia za pomocą wyszukiwarki.

Dziesiątki tysięcy e-faktur z systemu SAP

Od listopada 2016 roku dzięki rozwiązaniu BCC E-Billing Portal, tysiące klientów DHL Parcel w Polsce otrzymuje dostęp do faktur za usługi w formie elektronicznej. Portal jest zintegrowany z systemami informatycznymi w DHL, w tym z systemem SAP ERP.

Gwarancja dostępności, bieżąca opieka serwisowa

BCC zapewnia usługę hostingu zarządzanego dla systemu SAP HR, na którym Randstad realizuje dla swoich klientów outsourcing kadrowy i płacowy (BPO HR). W ramach kontraktu wykonano migrację środowiska SAP HR i uruchomiono system SAP HR, służący do obsługi kadrowej i płacowej tysięcy pracowników klientów firmy Randstad, na bezpiecznej i wydajnej platformie sprzętowo-programowej w zasobach infrastrukturalnych BCC Data Centers.

Hypercare Support po upgrade SAP

Minimalizacja ryzyka, z jakim wiąże się dla pracy całej firmy upgrade systemów SAP – taki cel przyświecał niemieckiej firmie Karl Dungs, kiedy zdecydowali się na projekt aktualizacji platformy. Aby go zapewnić, BCC zaoferowało usługę Hypercare Support – dodatkowego, intensywnego wsparcia po starcie produkcyjnym systemów.

Symulacja ataku hakerskiego w TAG Systems

W branży kart płatniczych kwestie bezpieczeństwa systemów informatycznych mają kluczowe znaczenie. Z uwagi na dane wrażliwe, które są w nich przetwarzane, muszą spełniać wymogi określone w dedykowanych dla nich normach. Zapewnienie wymaganego poziomu bezpieczeństwa gwarantują regularnie przeprowadzane testy penetracyjne w ramach zgodności z normami PCI Card Production.

Service Desk napędzany energią

Multienergetyczna grupa EWE Polska korzysta z narzędzia BCC Service Desk, które porządkuje obsługę wewnętrznych zgłoszeń IT. Rozwiązanie ułatwiło zarządzanie zgłoszeniami użytkowników, a poprzez odpowiednie rozplanowanie obciążenia pracą, skróciło średni czas oczekiwania na rozwiązanie problemu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 

3 sposoby na podniesienie efektywności procesów logistycznych w przedsiębiorstwie

Jesteś firmą produkcyjną? Zarządzasz dużym magazynem? Pracujesz w systemie SAP? Jeśli tak, zapoznaj się z autorskimi rozwiązaniami BCC, które są rozszerzeniem standardu systemów SAP z obszaru łańcucha dostaw i mogą ułatwić i przyspieszyć pracę użytkownikom systemu.

Przetestuj się, zanim zrobi to haker

Jak pokazują badania, obecne trendy w cyberprzestępczości cechują się coraz to bardziej ukierunkowanymi atakami. Co ciekawe, obserwuje się też zwiększoną aktywność hakerską wycelowaną w znacznie mniejsze firmy niż dotychczas. Zagrożenie może pozornie wydawać się niewielkie, natomiast realnie ryzyko biznesowe bywa ogromne. Dlatego warto zastanowić się nad sprawdzeniem zabezpieczeń swojej organizacji, niezależnie od jej wielkości.

ZSMOPL – łatwa integracja z SAP również w chmurze

Wg ostatnich informacji, z początkiem 2018 roku, zgodnie z wymogami prawa farmaceutycznego, podmioty prowadzące obrót produktami leczniczymi, środkami specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobami medyczny będą miały obowiązek przesyłać w trybie dziennym do Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) tzw. komunikat ZSMOPL. Dane, jakie mają być w nim zawarte, to między innymi informacje o przesunięciach, przyjęciach, stanach magazynowych, planowanych dostawach.

Interim Hosting SAP w trybie projektowym

Projekty informatyczne cechują się złożonością, koniecznością reagowania na zmienne otoczenie biznesowe, ale przede wszystkim ogromną dynamiką. Nie inaczej jest w projektach SAP – wdrożeniowych, migracyjnych, Proof of Concept. Jednym z podstawowych pytań, które pojawiają się wtedy jest – gdzie uruchomić nasze systemy SAP? Inwestować we własne środowisko, może skorzystać z chmury publicznej lub też skorzystać z Data Centers łączącego zalety chmury obliczeniowej i dostarczającego dodane usługi administracyjne?

Bezpieczny – bezpieczniejszy – najbezpieczniejszy

W październiku 2014 roku wykryto podatność protokołu SSL 3.0 na ataki typu POODLE (Padding Oracle On Downgraded Legacy Encryption). Google opublikowało wówczas raport techniczny, że błąd wynika z konstrukcji protokołu, którego nie da się naprawić i należy jak najszybciej wyłączyć obsługę SSL 3.0 w każdym programie, który go wspiera. Zareagowały na to banki oraz instytucje państwowe, które stopniowo wyłączały możliwość połączenia się z ich portalami przez SSL 3.0, a głównym wspieranym protokołem stał się TLS (Transport Layer Security).

1 2 3 4 5 6 7 8 9 

Miękki HR, twarde korzyści

Rosnąca popularność funkcjonalności tzw. miękkiego HR związana jest z nowym rozumieniem roli działu HR w firmie. Dzięki wdrożeniu funkcji systemu IT wspierających rozwój pracowników zarządzanie kapitałem ludzkim może pełnić istotną rolę w budowaniu pozycji konkurencyjnej.

MBO w Makro: cel firmy celem pracowników

Wprowadzenie zarządzania przez cele sprawia, że wysiłek pracowników ogniskuje się wokół strategicznych celów firmy. W Makro nowy model motywacyjny, oparty na MBO, został wszechstronnie wsparty przez rozwiązania SAP.

Teoria ograniczeń, czyli TOC

W biznesie, jak w życiu osobistym, spotykamy się z ograniczeniami. Nie możemy spełnić marzeń, oczekiwań związanych z własnym rozwojem i rozwojem firmy, w której przyszło nam pracować. Co jest źródłem tych ograniczeń? Jak je przezwyciężać i uzyskiwać oczekiwane efekty? W tym artykule zajmiemy się przełamywaniem ograniczeń, które nie pozwalają wyzwolić potencjału drzemiącego w firmie.

Amica: outsourcing administracji SAP

Amica Wronki już od dziesięciu lat pracuje z systemem SAP, a od siedmiu korzysta ze wsparcia zewnętrznego w zakresie administracji systemem. O współpracy z dostawcami usług outsourcingowych rozmawiamy z Andrzejem Ochejem, Dyrektorem ds. Informatyki w Amice.

Sitech: Automotive – kluczem jest logistyka

Wyśrubowane parametry techniczne, krótkie terminy dostaw, restrykcyjne kontrole jakości to tylko niektóre z wyzwań stanowiących chleb powszedni firm z branży automotive. Prowadząc projekt rozbudowy systemu SAP, polkowicki producent foteli samochodowych postawił na rozwój modułów logistycznych systemu – kluczowych dla efektywności działania firmy.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 

Dziesiątki tysięcy e-faktur z systemu SAP

Od listopada 2016 roku dzięki rozwiązaniu BCC E-Billing Portal, tysiące klientów DHL Parcel w Polsce otrzymuje dostęp do faktur za usługi w formie elektronicznej. Portal jest zintegrowany z systemami informatycznymi w DHL, w tym z systemem SAP ERP.

Database Migration Option optymalizuje migrację

Firmy coraz częściej decydują się na przeniesienie swojego dotychczasowego systemu SAP na bazę danych HANA, jednak pewną obawą może być sam proces migracji. Database Migration Option jest uniwersalnym narzędziem, dzięki któremu projekty migracji systemów SAP można wykonać sprawniej i bezpieczniej.

Gwarancja dostępności, bieżąca opieka serwisowa

BCC zapewnia usługę hostingu zarządzanego dla systemu SAP HR, na którym Randstad realizuje dla swoich klientów outsourcing kadrowy i płacowy (BPO HR). W ramach kontraktu wykonano migrację środowiska SAP HR i uruchomiono system SAP HR, służący do obsługi kadrowej i płacowej tysięcy pracowników klientów firmy Randstad, na bezpiecznej i wydajnej platformie sprzętowo-programowej w zasobach infrastrukturalnych BCC Data Centers.

Podwójne Data Centers w BCC

Wyobraźmy sobie sytuację, w której osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo uczestników imprezy masowej nie zadba o wystarczającą liczbę osób do ochrony, zaplecze sanitarne czy dodatkowe zasilanie. W momencie, kiedy wydarzy się niestandardowa sytuacja, impreza wymyka się spod kontroli, nie ma możliwości szybkiej reakcji i odpowiedzi na zmieniające się warunki otoczenia.

Z życia codziennego dyrektora HR

Comiesięczne naliczanie płac, bieżące zadania HR, kontakty ze związkami zawodowymi, rekrutacje, wnioski, oceny, kontrole, sukcesje, wykonanie i planowanie budżetu, reorganizacja, motywacja, integracja, komunikacja… W firmie z kilkoma tysiącami pracowników dyrektor personalny to człowiek-orkiestra, którego odpowiedzialność obejmuje dziesiątki obszarów, nie zawsze dających się ująć w mierzalne wskaźniki. SAP SuccessFactors to rozwiązaanie, które może się stać najcenniejszą bronią w arsenale szefa HR w walce o satysfakcję klienta wewnętrznego pracowników firmy.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 

Do góry

Zapisz się do Akademii LB

766 artykułów przydatnych w przygotowaniu i realizacji projektów. Porady jak planować wdrożenia i jak rozwijać środowisko IT. Zmiany na lepsze w biznesie naszych klientów - efekty współpracy z BCC.

Już 8089 osób korzysta z Akademii Lepszego Biznesu

Dołącz do Akademii LB

Magazyn Lepszy Biznes

Magazyn Lepszy Biznes
Case studies i poradniki pochodzą z kwartalnika Lepszy Biznes - magazynu profesjonalistów SAP, wydawanego przez BCC.

więcej

Formularz kontaktowy

Masz wyłączoną obsługę JavaScript. Aby skorzystać z formularza, włącz obsługę JavaScript w swojej przeglądarce.

* pola obowiązkowe

Nasi klienci:

 • Rafineria Trzebinia SA
 • GlaxoSmithKline Pharmaceuticals Polska
 • Gedia Poland sp. z o.o.
 • ROTR Spółdzielnia Mleczarska
 • Mostostal Warszawa SA
 • Media Regionalne Sp. z o.o.
 • Aesculap Chifa Sp. z o.o.
 • EWE Polska Sp. z o.o.
 • Ofix.pl
 • Gorenje d.d. (Słowenia)
 • Agrifirm Polska (dawniej Cehave Pasze)
 • Mennica Polska SA
 • Castorama Polska Sp. z o.o.
 • Hochtief Polska sp. z o.o.
 • Winkhaus Sp. z o.o.
 • T-Mobile Polska S.A.
 • Minimax Polska (Grupa Minimax Viking)
 • Animex (Grupa Smithfield)
 • Firestone Industrial Products Poland sp. z o.o.
 • PHOENIX CONTACT Sp. z o.o.

więcej

zwiń